Urlopia.pl

                          

Ten Serwis turystyczny

odwiedziło już 8344966 osób...
Witamy kolejnego gościa!

Alma

Miasto: Świeradów Zdrój
Numer oferty: 1673

     

Informacje o obiekcie

Typ obiektu:
Pensjonat
Cena:
od 68 zł do 87 zł
Adres:
Świeradów Zdrój
Region:
Dolny Śląsk
Województwo:
Dolnośląskie
Telefon:
71 3397137, 728 490 948  W razie kontaktu z ośrodkiem powołaj się na serwis Urlopia.pl
Fax:
71 3628611 
Strona www:
http://www.patrona.com.pl 
Gadu-Gadu:
 
Wypozażenie pokoi:
Na terenie obiektu:
W pobliżu obiektu:
Odległość do wyciągu:
200 metrów

Opis obiektu

Ośrodek wypoczynkowo - rehabilitacyjny położony jest w Czerniawie Zdroju - dzielnicy Świeradowa Zdroju. Znajduje się na rozległym terenie oddalonym od ruchu kołowego. Przejście graniczne z Republiką Czeską jest opodal - 1km. Niedaleko (15km) wznosi się słynny Zamek Czocha, znany z serialu "Twierdza Szyfrów". Na miejscu znajduje się jadalnia, gabinety zabiegowe, sala rozrywkowa, sprzęt grający oraz gabinety zabiegowe. Uczestnicy są dowożeni busem na basen i do groty solnojodowej. W zimie warto skorzystać z wyciągu narciarskiego (200m od ośrodka) oraz kolei gondolowej (1km od ośrodka).

Ośrodek prowadzi turnusy rehabilitacyjne dla osób z następującymi schorzeniami: dysfunkcja narządu ruchu z wyłączeniem osób na wózkach inwalidzkich, dysfunkcja narządu wzroku, narządu słuchu, głos i mowa, układ krążenia, układu krwiotwórczego, hemofilią, układ oddechowy, układu pokarmowego, wymagające leczenia dietami eliminacyjnymi, z cukrzycą, padaczką, układ moczowo – płciowy, choroby narządów wydzielania wewnętrznego, choroby wątroby, zapalenia trzustki, choroby neurologiczne, choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe.

Czerniawa Zdrój  to dzielnica Świeradowa położona 3 km od centrum o luźnej, ale pensjonatowej zabudowie. W centrum Świeradowa mieści się Hala Zdrojowa, urokliwa i wykonana w drzewie, gdzie nader często odbywają się imprezy, przede wszystkim muzyczne. Park dookoła Domu Zdrojowego cieszy oczy o każdej porze: wiosną kwitną tu krokusy, rododendrony, jesienią okrywa się złotem. Ścieżki spacerowe do wnętrza gór są łagodne, a dla wygodnych pomocą jest kolejka gondolowa kursująca na widokowy Stóg Izerski.
Do atrakcji regionu należą: zamki Świecie, Gryf, Czocha-  filmowa Twierdza Szyfrów, zapory wodne na Kwisie, urokliwe miasteczka pogórza - Gryfów, Lubomierz (znany z filmów z postaciami Kargula i Pawlaka festiwalu komedii filmowych), czy Mirsk warte są dłuższego zatrzymania.
W CENIE POBYTU
Zakwaterowanie: Pokoje 2,3,4-os. z łazienkami (kabina z prysznicem, umywalka, wc), TV. Parter, 1,2 piętro. 15 dni, 14 noclegów. Nie ma możliwości przyjazdu dzień wcześniej.
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie - od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant za obiad.
Zabiegi: 2 x dziennie przez 10 dni zabiegowych w turnusie (dni robocze), wg zaleceń lekarza: Światłolecznictwo, Elektroterapia, Hydroterapia, Krioterapia, Kinezyterapia, Laser, Masaże lecznicze, relaksacyjne, Inhalacje.
Opieka medyczna: Badanie lekarskie - początkowe i końcowe. Interwencyjna opieka medyczna.
Zajęcia kulturalno-rekreacyjne: 1 wycieczka autokarowa* (np. Karkonosze, Zamki Kotliny Jeleniogórskiej, Czechy), zwiedzanie Świeradowa z przewodnikiem, dyskoteki, ogniska
Transport: Dodatkowo płatny: od i do stacji PKP Jelenia Góra (dla grup zorganizowanych: 600, zł/autokar).

Atrakcje dodatkowo płatne**:
Wycieczki krajowe:
Kotlina Jeleniogórska, Szklarska Poręba i okolice, Sanktuarium Matki Boskiej Krzeszowskiej.

Wycieczki zagraniczne:
Praga Czeska , Liberec i Zamek Frydlant w Czechach, Drezno. Wyjazdy na zakupy w małych grupach do Novego Mesta w Czechach.
(*) - bilety wstępu do obiektów zwiedzanych pokrywają uczestnicy turnusu. 
(**) - opłaty mogą ulec zmianie zgodnie z cennikiem ośrodka.
TERMINY I CENY
Sezon niski – 30.01-18.05, 28.09-14.12
cena od 950 – 1090, zł/uczestnik
Sezon wysoki – 03.06-27.09
cena od 1180 – 1220, zł/uczestnik

Oferta była oglądana 4457 razy
dodaj do schowka poleć znajomym drukuj ofertę

Wstępna rezerwacja Wyślij zapytanie o wolne miejsca

* Pola obowi±zkowe do wypełnienia

Jeżeli jesteś właścicielem obiektu turystycznego: hotel, pensjonat, pokoje gościnne, agroturystyka lub inny - też możesz uruchomić taką prezentację w Urlopia.pl!
To mniej niż 25 groszy dziennie!
Nie czekaj - dodaj obiekt do Katalogu Urlopia.pl© Copyright 2005-2016, Urlopia.pl